Datowniki Bydgoszcz

Jesteśmy jedną z niewielu firm w centrum Bydgoszczy, w której można zamówić datowniki wysyłając tylko maila lub sms-a z treścią. Już po godzinie (lub czasem nawet szybciej) odebrać gotowy datownik w centrum miasta. Po przesłaniu treści zazwyczaj przygotowujemy i wysyłamy projekt do akceptacji przez zamawiającego. Można również odwiedzić nas osobiście na ul. Lipowej 5 i wybrać na miejscu odpowiedni model i kolor datownika oraz ustalić treść, która ma się znaleźć na odbiciu.

Ceny podane przy poszczególnych modelach datowników są całkowitym kosztem wykonania wraz ze spersonalizowaną gumką.

Jeśli macie Państwo pytania prosimy o kontakt tel. 505-005-101 lub e-mail: biuro@artpress.pl

Datownik pieczatka okragly D40

Datownik okrągły D40

Wyjątkowy datownik o średnicy 40mm i wysokości liter 4mm.
Trudno wyobrazić sobie rzeczywistość gospodarczą oraz prowadzenie firmy bez pewnych regulacji oraz norm czasowych, przewidzianych zarówno określonymi ustawami, jak i wewnętrznymi regulaminami, umowami pomiędzy firmami. Pociąga to za sobą konieczność precyzyjnego datowania przyjmowanych, wystawianych oraz wysyłanych dokumentów. Do tego zaś niezbędny jest odpowiedni stempel.


Cena za gotowy datownik: 85,-/szt. netto

Datownik szkieletowy D230

Datowniki D 230

Wielkość odbicia 30x14mm / 43x35mm.

Dla większości firm daty mają niebagatelne znaczenie – zarówno jeśli chodzi o obliczanie terminów płatności, dostawy czy też wysyłki. Częstotliwość posługiwania się daną datą wciągu dnia jest szczególnie wysoka w określonych działach firmy na przykład w dziale księgowości, kancelariach, sekretariatach, firmach kurierskich. Dlatego też tak ważne jest ułatwienie sobie pracy i oszczędność czasu jaką zapewnia użycie datownika.


Cena za gotowy datownik: 95,-/szt. netto

Datownik szkieletowy D240

Datowniki D 240

Wielkość odbicia 33x14mm / 60x40mm.

Dokładne określenie daty przyjęcia czy też wysłania danego dokumentu jest niezbędna do tego, by prawidłowo obliczyć terminy wielu działań określone w przepisach prawnych czy też regulaminach wewnętrznych lub umowach. Nanoszenie właściwej daty na dokumenty ułatwia specjalna pieczątka – datownik i trudno wyobrazić sobie pewne firmy czy też poszczególne ich działy (np. księgowość, sekretariat) bez tego produktu. Właściciele firm poszukujących idealnego rozwiązania w tym zakresie wybrać mogą model D240, czyli szkieletowy plastikowy datownik samotuszujący.


Cena za gotowy datownik: 115,-/szt. netto

Datownik maly Datus

Datowniki Datuś

Lekkość i wygoda jego użycia sprawia, że Datuś Wagraf jest szczególnie chętnie zamawianym stemplem, zaś jego niewielkie rozmiary nie pociągają za sobą strat w jakości odbicia. Poduszka tuszująca jest w uniwersalnym kolorze czarnym, zaś szeroki wybór kolorów obudowy pozwala na dopasowanie datownika do indywidualnych preferencji. Nowoczesny design oraz ergonomiczny kształt datownika sprawia, że doskonale mieści się on w dłoni ułatwiając szybkie precyzyjne operowanie nim.


Cena za gotowy datownik: 45,-/szt. netto

 

W swojej ofercie mamy wysokiej jakości automaty polskiej firmy WAGRAF. Jeśli zachodzi taka potrzeba gotowy datownik można odebrać w ciągu kilku minut !!!

Datownik – dlaczego powinien znajdować się w każdym biurze?

Datownik jest bardzo praktycznym narzędziem, które powinno mieć swoje miejsce w każdym biurze. Jest powszechnie używany w nie tylko w instytucjach państwowych i urzędach, ale także w wielu firmach. Możliwość łatwej zmiany cyfr daty, a następnie wielokrotnego jej powtarzania na dokumentach, znacznie podnosi wydajność pracy sekretariatu. Często pieczątki z datą wykorzystywane są także w przychodniach i gabinetach lekarskich. Za ich pomocą rejestracja pacjentów i wypełnianie dokumentacji medycznej przebiega znacznie szybciej.

 

Datowniki są także bardzo pomocne dla osób organizujących obieg dokumentów w firmie. Ułatwiają przestrzeganie terminów odpowiedzi na pisma, czy płatności za faktury. Nanoszenie dat na dokumentach pozwala również łatwiej uporządkować je i zarchiwizować. Datowniki nie tylko usprawniają pracę, ale także zmniejszają liczbę pomyłek.

W jaki sposób datownik może usprawnić wypełnianie dokumentów?

W wielu instytucjach, urzędach czy firmach przepływ dokumentów jest bardzo duży. Termin ich przyjścia, czy wysłania ma przy tym ogromne znaczenie. Stosowanie datownika pozwala szybko i łatwo wielokrotnie nanosić bieżącą datę na wszystkich dokumentach. Bardzo ważne jest także to, że zawsze jest ona czytelna. W przypadku wpisywania jej ręcznie może być różnie. Jeśli została naniesiona niestarannie i w pośpiechu, możemy mieć problem z prawidłowym jej odczytaniem. Zazwyczaj od daty otrzymania faktury lub pisma w jakiejś sprawie liczymy termin zapłaty, czy odpowiedzi. Pomyłka skutkująca przeoczeniem terminu może mieć zatem  poważne konsekwencje dla firmy. Datowniki najczęściej wykorzystywane są przez biura rachunkowe, kancelarie prawnicze, urzędy, sekretariaty dużych firm, a także przychodnie i gabinety lekarskie.

Datownik samotuszujący – najpraktyczniejsze rozwiązanie

Największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się datowniki samotuszujące. Korzystanie z nich jest bowiem najwygodniejsze. Po każdym użyciu tuszują się automatycznie. Wystarczy co jakiś czas uzupełnić tusz, aby znów długo działały. W przeciwieństwie, do coraz już rzadziej stosowanych datowników tuszowanych ręcznie, zajmują mniej miejsca na biurku. Łatwo można je także przenosić na inne stanowiska albo zabierać ze sobą. Praktycznie nie ma także problemu z nadmiarem tuszu na dokumentach, co wygląda bardzo nieestetycznie.

Pieczątka z datą – jak wybrać najlepszą?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów datowników. Przed zamówieniem, któregoś  z nich warto zastanowić się, jaki najlepiej spełni nasze oczekiwania. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając pieczątkę z datą do swojego biura?

 

Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić również uwagę na trwałość wybranego datownika. Zamawiając pieczątkę z datą, zazwyczaj zakładamy, że będziemy korzystać z niej przez długi czas. Najlepiej zatem postawić na produkty renomowanej marki jak np. Wagraf. Oferuje ona dobre jakościowo datowniki, które są bardzo trwałe. Ich obudowa wykonana jest z mocnego tworzywa, a   mechanizm, nawet przy intensywnym użytkowaniu, zachowuje pełną sprawność. Konstrukcja datowników Wagraf zabezpiecza je przed szybkim wysychaniem. Nie ma zatem konieczności częstego uzupełniania tuszu.

 

Ich zaletą jest także lekkość i ergonomiczny kształt. Dobrze leżą dłoni, a ich mechanizm działa bardzo lekko. Dzięki temu są bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu. W zależności od wybranego modelu mają poręczne uchwyty lub antypoślizgową powierzchnię, co dodatkowo podnosi wygodę korzystania z nich.

Datowniki – optymalna wielkość

Wybierając datownik, należy dokładnie przemyśleć kwestię sposobu jego użytkowania. Trzeba zastanowić się,  czy potrzebujemy pieczątki tylko z datą, czy powinien znajdować się na niej także tekst. Jeśli chcielibyśmy umieścić na datowniku np. nazwę firmy lub inny napis, musimy poszukać produktu, który nam to umożliwi. W zależności od ilości informacji  musimy poszukać pieczątki z odpowiednią liczbą linijek tekstu. Tego typu datowniki mają większy rozmiar niż pieczątki z samą datą. Jeśli zatem często pracujemy poza biurem, potrzebujemy poręcznej pieczątki z datą, którą będziemy mogli ze sobą zabierać. Warto wówczas rozważyć zakup małego modelu, który pozwoli nam w czytelny sposób nanosić na dokumentach termin zawarcia umowy, wystawienia faktury, czy przyjęcia zamówienia.

Datownik z tekstem – kiedy może być przydatny?

Datowniki wykorzystywane w urzędach lub sekretariatach firm najczęściej opatrzone są nazwą firmy, lub inną informacją np. „wpłynęło dnia” czy „zapłacono”. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ułatwiające prowadzenie dokumentacji. Datowniki z tekstem są większe, dlatego najwygodniej korzystać z nich w biurze. Osoby często pracujące poza biurem, które korzystają z tego rodzaju pieczątki tylko i wyłącznie dla samej daty, decydują się zazwyczaj na najmniejsze modele. Są one poręczne, dzięki czemu z łatwością możemy je zabierać na spotkania z klientami w celu podpisania umowy, czy załatwienia innych formalności.