fbpx
 

Sitodruk na metalu

Sitodruk wykorzystujemy do znakowania na wielu podłożach m.in. na foliach z tworzyw sztucznych, metalach, skórze czy na tekstyliach. Najczęściej są one płaskie ale od tej reguły zdarzają się wyjątki. Ta technika druku sprawdza się doskonale również w przypadku różnych metali. Może to być stal, stal nierdzewna, aluminium w tym anodowane, różne blachy powlekane czy niepowlekane. Materiały te mogą być malowane lub niemalowane i zabezpieczane dopiero po procesie druku.
Jeśli macie Państwo pytania dotyczące sitodruku prosimy o kontakt tel. 505 005 101 lub mailowy: biuro@artpress.pl

Nadruk na metalu – rodzaje farb

W przypadku nadruków na metalach lub tworzywach sztucznych bardzo istotną sprawą jest użycie odpowiedniej farby do nadruku. Najczęściej używamy farb rozpuszczalnikowych dwuskładnikowych, które są najbardziej wskazane do tego typu podłoża. Farba nałożona na dobrze przygotowane podłoże jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne czy promieniowanie UV.

Druk na metalu sitodruk oparcia druk wielokorowy na stali
Druk na metalu sitodruk oparcia aluminiowe
Druk na metalu sitodruk na stali nierdzewnej
Druk na metalu sitodruk na aluminium
Druk na metalu sitodruk na aluminium anodowanym

Sitodruk na metalu – kolory

Zdajemy sobie sprawę z oczekiwań naszych klientów i jesteśmy w stanie dopasować każdy kolor z wzornika PANTONE lub RAL. Posiadamy własną mieszalnię farb sitodrukowych i możemy dopasować kolor nawet na podstawie wzoru koloru dostarczonego do nas na innym podłożu.

Druk na aluminium

Sitodruk stosujemy wszędzie tam, gdzie zależy nam na ponadprzeciętnej trwałości nadruku oraz na podłożach gdzie inna technika zwyczajnie się nie sprawdzi. Ten rodzaj nadruku ma swoje ograniczenia ale niewątpliwie ma również wiele zalet. Najważniejszą cechą druku sitowego jest jego uniwersalność w nanoszeniu nadruków na różnych podłożach. Nadruk na aluminium nie stanowi żadnego problemu a wydruk będzie bardzo trwały. Warto zaznaczyć, że tego typu nadruki cechują się żywymi i wyrazistymi kolorami oraz bardzo dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne.

Nadruk na aluminium

Sitodruk to technika, która pozwala na bardzo precyzyjny wydruk na różnych podzespołach często wykorzystywanych w elektronice. Są to np. płyty czołowe do urządzeń czy maszyn, panele tylne z nadrukiem do oznaczania wejść/wyjść, nadrukowanie logotypu na obudowie. Materiał użyty do wyprodukowania obudowy nie jest dla nas ograniczeniem – może to być zwykła blacha, stal nierdzewna, malowana proszkowa czy nie malowana, cynkowana itp.

Jeśli nie nadruk to może grawer?

Czasem zachodzi potrzeba oznakowania przedmiotu w inny sposób niż nadruk. W tym przypadku możemy zaproponować grawer, dzięki którym uzyskuje się całkiem inny efekt końcowy. Tą techniką możemy oznakować również niewielkie nakłady lub partie próbne.

Grawer na metalu termosy
Grawer na metalu latarki
Grawer na metalu długopisy
Grawer na metalu breloki
Grawer na metalu breloki stalowe

Szkolenia i porady z sitodruku

Doradzamy i dobieramy dla naszych klientów:
– wielkość i rodzaj szablonów sitodrukowych
– materiał do wykonania ramy sitodrukowej
– gęstość i rodzaj siatki pod potrzebny nadruk
– kolor siatki sitodrukowej
– siłę naciągu siatki sitodrukowej
– kąt naciągu siatki do nadruków rastrowych
– rodzaj i gęstość farby
– rodzaj i twardość rakla drukującego
– pozostałą chemię do druku i po druku

W wyjątkowych wypadkach przeprowadzimy również stacjonarne szkolenie z sitodruku w Waszej firmie. Jest to najbardziej skuteczna metoda nauki ponieważ odbywa się ona na Waszych materiałach, siatkach sitodrukowych i wszystko jest przygotowanie pod Wasze potrzeby druku. Tak naprawdę to następnego dnia po takim szkoleniu możecie wykonywać potrzebne nadruki.
Szkolenie możemy również zrobić przez Skype.

 

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące sitodruku prosimy o kontakt tel. 505 005 101 lub mailowy: biuro@artpress.pl