Sitodruk na tkaninie

W naszej drukarni oferujemy różne metody nadruku na tkaninach. Najpopularniejszą metodą druku jest oczywiście sitodruk na tkaninie. To niezwykle wszechstronna technologia pozwalająca na wykonywanie nadruków na przeróżnych materiałach tj. bawełna, wiskoza, nylon, poliester i inne dzianiny sztuczne. Jest to oczywiście metoda nadruku bezpośredniego nie wymagająca stosowania innych pośrednich nośników do przenoszenia nadruków. Dzięki temu możemy stosować różne rodzaje farb do różnych materiałów i uzyskiwać oczekiwane efekty.
Jeśli macie Państwo takie zapotrzebowanie prosimy o kontakt tel. 505 005 101 lub mailowy: biuro@artpress.pl

Nadruk na tkaninie Zaps flex
Nadruk na nylonie sitodruk zloty
Nadruk na bawelnie sitodruk Powermat
Nadruk DTG na tkaninie bawelna garnier
Nadruk DTG-na-bawelnie-zamek

Sitodruk na tkaninie – druk na koszulkach

Sitodruk w drukowaniu koszulek stosujemy od wielu lat. Ten rodzaj druku ma jednak swoje ograniczenia – niezbyt opłacalne jest drukowanie jednej czy nawet kilku sztuk. Znaleźliśmy jednak alternatywne metody, które pozwalają znakować koszulki, torby bawełniane czy inną odzież reklamową w mniejszych nakładach. Możemy zaproponować bezpośredni nadruk DTG w przypadku jasnych tkanin naturalnych, termotrasfer czy nadruk foliami flex. Te metody nadruku doskonale uzupełniają się z tradycyjnym sitodrukiem.

Sitodruk na materiale

Na początku dobrze jest wiedzieć jaki materiał potrzebujemy, do czego ma służyć i jakie powinien mieć właściwości. Później możemy zająć się projektem oraz określić powierzchnię nadruku czy ilość użytych kolorów. Na tym etapie istotne jest również jaką ilość/nakład chcemy wydrukować. To są podstawowe informacje, które dobrze byłoby wiedzieć już na samym początku. Na podstawie tych informacji możemy określić rodzaj i grubość materiału, technikę nadruku czy rodzaj użytej farby.

Sitodruk - druk na tkaninie odblaskowej
Sitodruk - druk na tkaninie - numery startowe
Nadruk flex na koszulkach bawelnianych
Nadruk DTG-na bawelnie New Roots
Nadruk DTG na bawelnie-canvas Marwit

Sitodruk na koszulkach

Nadruki na koszulkach możemy podzielić na dwie kategorie: koszulki wykonane z tkanin naturalnych tj. bawełna oraz sztucznych czyli np. poliester. Do każdego rodzaju tkanin stosujemy przy nadruku sitodrukowym różne farby. W przypadku koszulek bawełnianych najczęściej stosujemy dwuskładnikowe farby wodne, które wnikają w strukturę materiału i w przypadku białych lub jasnych koszulek są niewyczuwalne w dotyku i cechują się ponadprzeciętną trwałością.

Sitodruk na tkaninie – precyzja i trwałość

W przypadku nadruku sitowego możemy zagwarantować wysoką precyzję druku. Ta metoda umożliwia też zagwarantowanie wyjątkowej trwałości naniesionego wzoru na tkaninie. Do drukowania na tkaninach naturalnych np. na bawełnie używamy farb wodnych które są ekologiczne i przyjazne środowisku.

Sitodruk na tkaninie – drukowanie koszulek

Nadruki na koszulkach czy innych tkaninach wyceniamy indywidualnie. Istotne jest określenie projektu, wielkości nadruku oraz nakładu. Na koszt jednostkowy nadruku najbardziej wpływa ilość kolorów oraz nakład. W przypadku koszulek czy innych nadruków na tkaninach realizacje są możliwe już od jednej sztuki. Technikę nadruku dobieramy również pod kątem projektu oraz oczekiwanego efektu.

Sitodruk zloty na czarnej bawelnie
Sitodruk na poliestrze parasole
Nadruk DTG na bawelnie ecru Opera
Nadruk DTG na bawelnie durex
Nadruk DTG n bawelnie Dettol

Druk cyfrowy na tkaninie

Druk cyfrowy czyli DTG to stosunkowo nowa metoda nadruku w stosunku do nadruku sitowego. Tak naprawdę to nie jest to lepsza lub gorsza metoda drukowania tylko inna, cechująca się innymi możliwościami. Pozwala na wydrukowanie mniejszych nakładów a nawet jednej sztuki bez konieczności wykonywania matryc sitodrukowych. Druk cyfrowy umożliwia też wydruki pełnokolorowe ponieważ nie mamy tu żadnych ograniczeń w ilości użytych kolorów. Przejścia tonalne czy wydruk kolorowych zdjęć również nie stanowi problemu.

Wydruk na koszulce

Na białych i jasnych koszulkach możemy zrealizować nawet pełnokolorowe nadruki już od jednej sztuki metodą nadruku bezpośredniego DTG. Dzięki tej technice możemy zaoszczędzić na matrycach sitodrukowych. Na ciemnych i czarnych koszulkach bardzo dobre efekty uzyskamy za pomocą folii flex. Ta metoda również ma swoje ograniczenia co do ilości użytych kolorów i rodzaju drukowanego projektu ale w wielu przypadkach jest niezastąpiona. Warto też wspomnieć o bardzo dużej trwałości nadruku folią flex.

Druk na bawełnie

Nadruki na bawełnie są bardzo wytrzymałe i mają dużą odporność zwłaszcza na pranie. Naniesienie różnych wzorów nie jest dla nas problemem a w przypadku sitodruku nadruk nawet po wielu praniach nie pęka i zachowuje pierwotną kolorystykę.
Druk na tkaninach w tym na bawełnie to od wielu lat specjalność naszej drukarni. Każde zlecenie, nawet najmniejsze realizujemy w wielką dbałością o szczegóły i dużym zaangażowaniem. Staramy się również doskonalić metody nadruku, zwiększać umiejętności i zachować przy tym umiarkowane ceny.

Sitodruk na czarnej bawelnie
Sitodruk na czarnej bawelnie 3 kolory
Nadruk na bawelnie Veet
Nadruk flex na tkaninie poliestrowej
Nadruk DTG na bialej tkaninie bawelnianej Klub zdrowia

Szkolenia i porady z sitodruku

Doradzamy i dobieramy dla naszych klientów:
– wielkość i rodzaj szablonów sitodrukowych
– materiał do wykonania ramy sitodrukowej
– gęstość i rodzaj siatki pod potrzebny nadruk
– kolor siatki sitodrukowej
– siłę naciągu siatki sitodrukowej
– kąt naciągu siatki do nadruków rastrowych
– rodzaj i gęstość farby
– rodzaj i twardość rakla drukującego
– pozostałą chemię do druku i po druku

W wyjątkowych wypadkach przeprowadzimy również stacjonarne szkolenie z sitodruku w Waszej firmie. Jest to najbardziej skuteczna metoda nauki ponieważ odbywa się ona na Waszych materiałach, siatkach sitodrukowych i wszystko jest przygotowanie pod Wasze potrzeby druku. Tak naprawdę to następnego dnia po takim szkoleniu możecie wykonywać potrzebne nadruki.
Szkolenie możemy również zrobić przez Skype.

Zobacz na czym jeszcze drukujemy: