Sitodruk na plastiku

Sitodruk na plastiku jest wyjątkowo uniwersalną techniką druku a jednocześnie jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o trwałość nadruku na bardzo różnych podłożach. Warte uwagi jest również to, że jest przy okazji jedną z najtańszych technik druku również w niewielkich nakładach. Za pomocą sitodruku oznakujemy takie materiały jak tworzywa sztuczne, metale, skórę czy tkaniny.
Nasza drukarnia od wielu lat specjalizuje się w wykonywaniu nawet bardzo nietypowych nadruków m. in. na tworzywach sztucznych w tym na PCV twardym lub spienionym.
Jeśli macie Państwo pytania dotyczące sitodruku prosimy o kontakt tel. 505 005 101 lub mailowy: biuro@artpress.pl

Sitodruk na plastiku – PCV

Sitodruk jest techniką druku, która polega na wykonywaniu nadruków bezpośrednio na przedmiocie. Mogą to być różne podłoża jednak mają jedną cechę wspólną – muszą być płaskie lub prawie płaskie. Poza tym jednym ograniczeniem mamy pełną dowolność jeśli chodzi o rodzaj drukowanego podłoża. Mogą to być różne metale, tkaniny a także różnego rodzaju tworzywa sztuczne takie jak pcv, polietylen, polipropylen. Często wiele z tych tworzyw sztucznych wymaga wstępnej aktywacji przed wykonaniem nadruku lub zastosowania specjalnych farb dwuskładnikowych dedykowanych do danego podłoża.

Sitodruk druk reklamowy na pilkach
Sitodruk - druk na polietylenie
Sitodruk druk zloty kolor na okladkach pcv
Sitodruk - druk na polipropylenie
Sitodruk druk na gadzetach reklamowych

Druk na PCV

Możliwości zastosowania nadruków na pcv jest bardzo wiele. Możemy drukować na płytach ze spienionego pcv np. tabliczki informacyjne, potykacze, plansze, szyldy. Sitodruk na takich podłożach jest bardzo opłacalną metodą nadruku już przy nakładach kilkudziesięciu sztuk i pozostawia daleko w tyle konkurencję jeśli chodzi o trwałość nadruku. Nadruki sitodrukowe są bardzo odporne na działanie wszelkich czynników atmosferycznych.

Sitodruk na plastiku – trwałość i różnorodność podłoży

Najważniejsze cechy sitodruku to trwałość nadruku i bezkonkurencyjność jeśli chodzi o różnorodność drukowanych podłoży. Dlatego właśnie druk na różnego rodzaju tworzywach sztucznych nie stanowi żadnego problemu. Tą metodą wykonamy nadruki np. na pontonach, piłkach, piłkach plażowych, gadżetach reklamowych a także na wielu innych nietypowych przedmiotach, które mają zastosowanie np. w przemyśle.

Sitodruk na tworzywach sztucznych

Tworzyw sztucznych jest jak wiemy bardzo wiele różnych rodzajów. Z naszego doświadczenia wynika, że przed każdym większym nakładem należy przeprowadzić próbne nadruki i przeprowadzić testy na przyczepność farby, wytrzymałość na ścieranie, odporność na czynniki atmosferyczne a w niektórych wypadkach również na czynniki chemiczna jak to ma miejsce przy detalach stosowanych w przemyśle.

Sitodruk druk na pcv plastiku podkladki
Sitodruk - druk na folii pcv odblaskowej
Sitodruk - druk na folii pcv samoprzylepnej
Sitodruk nadruk na pilkach pcv
Sitodruk - druk na segregatorach

Szkolenia i porady z sitodruku

Doradzamy i dobieramy dla naszych klientów:
– wielkość i rodzaj szablonów sitodrukowych
– materiał do wykonania ramy sitodrukowej
– gęstość i rodzaj siatki pod potrzebny nadruk
– kolor siatki sitodrukowej
– siłę naciągu siatki sitodrukowej
– kąt naciągu siatki do nadruków rastrowych
– rodzaj i gęstość farby
– rodzaj i twardość rakla drukującego
– pozostałą chemię do druku i po druku

W wyjątkowych wypadkach przeprowadzimy również stacjonarne szkolenie z sitodruku w Waszej firmie. Jest to najbardziej skuteczna metoda nauki ponieważ odbywa się ona na Waszych materiałach, siatkach sitodrukowych i wszystko jest przygotowanie pod Wasze potrzeby druku. Tak naprawdę to następnego dnia po takim szkoleniu możecie wykonywać potrzebne nadruki.
Szkolenie możemy również zrobić przez Skype.

 

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące sitodruku prosimy o kontakt tel. 505 005 101 lub mailowy: biuro@artpress.pl