Foliopaki – ważne parametry
Grubość folii
Foliopaki muszą być wykonane z folii o odpowiedniej grubości. Naszym zdaniem absolutnym minimum jest folia o grubości 60 mikronów. Na wszelki wypadek nasze foliopaki są wykonane z jeszcze grubszej folii czyli 70 mikronów. To jest już wystarczające zabezpiecznie przynajmniej w kwestii wytrzymałości folii. U nas jest to folia wielowarstwowa i elastyczna dzięki temu bardzo trudno ją rozerwać.
Zgrzewy boczne
Drugim ważnym czynnikiem są zgrzewy boczne. Tutaj też staramy się odpowiednio zabepieczyć wysyłany towar. Co z tego, że folia, z której wykonany jest foliopak będzie bardzo mocna jeśli boki nie będą odpowiednio zabezpieczone? Tutaj zdecydowaliśmy się na podwójny zgrzew upałowy, który w 100% eliminuje rozerwanie folii na krawędziak foliopaków.
Zamknięcie
Trzecią sprawą jest zamknięcie. Powinno być bardzo mocne i uniemożliwiające ponowne otwarcie. Zastosowaliśmy specjalne zamknięcie foliopaka z wykorzystaniem permanentnego kleju. Nie ma możliwości żeby po włożeniu towaru i zamknięciu foliopaka można byłoby go otworzyć bez zniszczenia całego opakowania. To zamknięcie z klejem typu HOLMELT.
Dyskrecja
I ostatnia sprawa czyli zadbanie o dyskretne doręczenie przesyłki do adresata. O ten istotny aspekt również zadbaliśmy i nasze foliopaki są wykonane z dwukolorowej folii – z zewnątrz folia jest biała i można wykonać na niej nadruk firmowy a od środka jest czarna i zapewnia dyskretne doręczenie przesyłki. Ta cecha naszych foliopaków powoduje, że doskonale nadają się do przesyłania np. różnego rodzaju dokumentów czy innych przedmiotów, których zawartość chcemy zachować w tajemnicy.